niedz.. cze 23rd, 2024

Parafia Spycimierz

Nasza parafia

Dokument o konwencji stambulskiej szokuje i daje do myślenia

2 min read
konwencja stambulska gender

Na początku marca 2019 roku portal PCh24.pl opublikował w otwartym dostępie film dokumentalny w reżyserii Piotra Relicha „Konwencja stambulska – walka z przemocą czy z rodziną?”. Film wywołał w sieci poruszenie – po raz pierwszy okiem kamery ujawniono prawdziwe motywacje twórców konwencji Rady Europy oraz konsekwencje, jakie niosą ze sobą zapisy konwencji, a także ideologia gender. Zebrał też niemałą oglądalność i trafił na inne platformy filmowe, takie jak YouTube, Vimeo, czy CDA.

Film trwa ok. 45 minut i został opublikowany w należącym do Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi serwisie PCh24.pl. Można go obejrzeć także na kanale YouTube portalu (PCh24TV). To właśnie Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej jest jego oficjalnym wydawcą, natomiast media takie jak PCh24.pl czy magazyn Polonia Christiana – patronami medialnymi.

Piotr Relich nie ograniczył się do opisania podstawowych elementów, na które składa się tzw. Konwencja Rady Europy o zapobieganiu przemocy wobec kobiet. Nie tylko zwrócił uwagę na fałszywie brzmiącą nazwę aktu, ale także postanowił wnikliwie przyjrzeć się recepcji traktatu przez różne środowiska, w tym także przez stojące za przyjęciem przez Polskę konwencji środowiska feministyczne i partie skrajnej lewicy. Środowiska te wspierają propagują główne założenia ideologii gender w przestrzeni publicznej.

W filmie nie zabrakło głosu niezależnych ekspertów: prawników, politologów, publicystów, dokumentalistów. Zwracają oni uwagę na istotne konsekwencje obowiązywania w Polsce przepisów konwencji, otwierające drzwi implementacji do polskiego systemu oświaty oraz sądownictwa elementy systemu antywartości, który występuje właśnie pod sformułowaniem ideologia gender. Implementacji, która już się dokonuje, choćby w postaci wielu absurdalnych i skandalicznych spraw sądowych. To sprawy dotąd kompletnie przemilczane w publicznym dyskursie. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi, a konkretnie dziennikarze portalu PCh24.pl nie bali się jednak podjąć drażliwego tematu.

1 thought on “Dokument o konwencji stambulskiej szokuje i daje do myślenia

Dodaj komentarz