pon.. maj 20th, 2024

Parafia Spycimierz

Nasza parafia

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej – zbiór najważniejszych informacji

2 min read
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej

Osoby wierzące w dzisiejszych czasach muszą borykać się z wieloma kłopotami związanymi z nagonką lewicowych środowisk na tradycje chrześcijańskie. By skutecznie przeciwdziałać demoralizacji na przełomie XX i XXI wieku powstało Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej (SKCh im. ks. Piotra Skargi). Czym jest i jak działa ta wyjątkowa organizacja?

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej jest organizacją TFP, czyli działającą w obronie tradycji i rodziny zgodnie z chrześcijańskimi zasadami. Wszystko jest związane z ruchem młodych konserwatystów w latach 90. ubiegłego wieku, którzy postanowili przerwać milczenie i zawalczyć o lepszą przyszłość dla następnych pokoleń. Tak w mieście Kraków w 1999 powstało Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej, na czele którego stanął absolwent filozofii Sławomir Olejniczak.

Patronem Stowarzyszenia nieprzypadkowo jest Piotr Skarga. Był on polskim duchownym działającym w czasach reformacji. Wtedy szczególnie ważna była jego posługa, ponieważ walczył z szerzącą się herezją. Słynął z perfekcyjnych umiejętności oratorskich i ognistych przemów, co jest doceniane aż do dzisiaj, ponieważ jego teksty są nadal analizowane przez studentów filologii polskiej. Uważał, że wiara zawsze powinna być obecna w życiu, ponieważ jest sumieniem i przypomnieniem tego, co jest słuszne. Podobnie Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej walczy z obecną demoralizacją i mimo nagonki ze strony lewicowych środowisk nieprzerwanie broni prawa do życia i tradycji chrześcijańskich. Zgodnie ze swoim sumieniem, „przebudza sumienia Polaków”.

SKCh im. ks. Piotra Skargi bywa atakowane przez lewicowe media, które pod pretekstem „postępu” chcą doprowadzenia do moralnego rozpadu społeczeństwa. Chodzi na przykład o propagowanie ideologii LGBT, chęć zalegalizowania aborcji, wprowadzania edukacji seksualnej do szkół czy akceptacji dla wychowywania dzieci przez pary homoseksualne! Sławomir Olejniczak razem z innymi działaczami dzielnie z tym walczą. Jest to związane z organizowaniem marszy pro-life, pikiet, konferencji. Co ciekawe, Stowarzyszenie nie jest finansowane przez żadne korporacje, polega na darowiznach dobrodziejów. Za zgromadzone pieniądze organizowane są liczne akcje, drukowane są także egzemplarze darmowego czasopisma pod tytułem Przymierze z Maryją. Omawiana organizacja odpowiada także za internetowy portal PCH24.pl, na którym zawsze można znaleźć aktualne dane z kraju i ze świata.

Dodaj komentarz