niedz.. cze 23rd, 2024

Parafia Spycimierz

Nasza parafia

Instytut Piotra Skargi w obronie wartości rodzinnych – Marsz dla Życia i Rodziny

3 min read

Instytut Piotra Skargi ma na celu promowanie i pielęgnowanie wartości chrześcijańskich, ducha tradycji naszego narodu polskiego oraz ochronę dorobku kulturowego cywilizacji chrześcijańskiej. Również ważna jest obrona zasad moralnych w życiu społecznym i nie tylko. Instytut Księdza Piotra Skargi występuje również w obronie wartości rodzinnych oraz w obronie tradycji. Krzewią to poprzez swoje działania w środowisku oświatowym, a także edukacyjnym. Są także zaangażowani w działania kulturalne oraz charytatywne.

Stowarzyszenie Piotra Skargi łączy wspólny cel i idee. Jest konsekwentne w swoich działaniach i dlatego stara się również działać społecznie. Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej organizuje co roku Marsz dla Życia i Rodziny. Przemarsze przez ostatnie 13 lat miały miejsce w większości miast Polski (ponad 150), w tym w Warszawie.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny, którego inicjatorem był Instytut Piotra Skargi, odbył się również w Warszawie, w 2006 roku. Krakowski Marsz dla Życia i Rodziny organizowany przez Instytut ks. Piotra Skargi w 2019 roku odbywa się 16 czerwca o 10:00 rano na Placu Matejki. Hasłem przewodnim jest: „Brońmy rodziny”.

„Polska rodziną silna!” – to hasło dla marszu w 2018 roku. Wydarzenie to ma wyjątkowe znaczenie, ponieważ w 2018 roku miejsce miała 40. rocznica wyboru św. Jana Pawła II oraz setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zmusza to do refleksji nad wagą i znaczeniem wartości, jakie pozwoliły uzyskać naszemu krajowi niepodległość. My, Polacy budujemy teraz przyszłość naszego kraju i o tym zawsze warto pamiętać.

Marsz dla Życia i Rodziny, który został zainicjowany przez Instytut Piotra Skargi, to forma publicznego świadectwa o ochronie poczętego życia i wartości rodzinnych, opartych na związku małżeńskim kobiety i mężczyzny, pragnących mieć dzieci i chcących je wychowywać.

Marsz jest manifestacją miłości, dobroci i pozytywnej energii. Choć co roku pod inną nazwą, zawsze z tym samym przesłaniem.

Istnieje też Fundacja Piotra Skargi, czynnie biorąca udział w działaniach charytatywnych. Fundacja instytut edukacji społecznej i religijnej Piotra Skargi gromadzi osoby, które są katolikami świeckimi i jest organizacją pozarządową. Tak naprawdę, Stowarzyszenie Piotra Skargi ma swoje początki w 1999 roku. Ludzie zmotywowani i zainspirowani działalnością znanych na całym świecie Stowarzyszeń Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP) postanowili działać. Główni założyciele to m. in.: Leonard Przybysz, Sławomir Olejniczak, Sławomir Skiba i Arkadiusz Stelmach.

Instytut Piotra Skargi, w ramach swojej działalności wydaje bardzo wartościowe i interesujące pisma „Przymierze z Maryją” i „Polonia Christiana”.

„Przymierze z Maryją” to największe chrześcijańskie, nieodpłatne czasopismo tego typu w naszym kraju. Nakład wynosi 300 tysięcy, co dwa miesiące. „Polonia Christiana” to magazyn, z ciekawymi opiniami katolickich, poważanych publicystów. Wśród nich: Grzegorz Braun, Andrzej Pilipiuk, prof. Grzegorz Kucharczyk czy kardynał Raymond Leo Burke.

Aby zrzeszyć większe grono odbiorców, powstał portal Pch24.pl, w 2012 roku, w marcu.

2 thoughts on “Instytut Piotra Skargi w obronie wartości rodzinnych – Marsz dla Życia i Rodziny

Dodaj komentarz