pon.. maj 20th, 2024

Parafia Spycimierz

Nasza parafia

Fundacja instytut edukacji społecznej i religijnej – główne założenia i działania

2 min read
Fundacja Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej

W dzisiejszych czasach szerzy się demoralizacja, zepsucie i odejście od tradycji. Społeczeństwo wydaje się żyć w innej rzeczywistości, pogrążając także tych świadomych faktu, iż to na fundamentach wiary i rodziny powstała cała Europa. Na szczęście istnieje fundacja Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej oraz Instytut ks. Piotra Skargi. Dlaczego warto być wdzięcznym tym organizacjom i dlaczego są wyjątkowe?

Na przełomie XX i XXI wieku Sławomir Olejniczak, konserwatywny katolik o wyjątkowej wizji, założył Instytut Piotra Skargi oraz fundację znaną też pod nazwą SKCh im. ks. Piotra Skargi. Nieprzypadkowo patronem w tym przypadku został Piotr Skarga. Należy wiedzieć, że był to znany pisarz, ale przede wszystkim także duchowny żyjący w czasach reformacji i ze wspomnianym zjawiskiem silnie walczący. Słynął ze swoich umiejętności oratorskich, za co niejednokrotnie był atakowany, ponieważ jego mowy uderzały w heretyków. Podobnie jak on, Instytut Piotra Skargi stara się, jak zresztą głosi oficjalne hasło, przebudzić sumienia Polaków.

Żyjemy w czasach zniszczonych. Wszechobecne są głosy, by legalizować antykatolickie ustawy, dotyczące takich spraw jak aborcja i eutanazja, a także wprowadzać do szkół edukację seksualną dla najmłodszych, propagować pornografię i akceptować związki partnerskie oraz ogólnie pojętą ideologię LGBTQ+.

Lewicowe media często atakują Instytut Piotra Skargi, jednak ta założona w mieście Kraków organizacja nie poddaje się w swoich działaniach i nieprzerwanie walczy w obronie moralności. Owa walka zazwyczaj dotyczy obrony tradycji chrześcijańskich, a także dziedzictwa  kulturalnego katolickiej Europy, a zwłaszcza Polski. Działacze organizują liczne marsze, pikiety, konferencje, biorą udział w wydarzeniach o tematyce pro life. Dzięki temu można mieć nadzieję, że Polska obroni się przed światową demoralizacją.

Na uwagę zasługuje fakt, że SKCh im. ks. Piotra Skargi jest organizacją non profit, a więc niezarabiającą na swojej działalności. Dzięki działaczom i darczyńcom natomiast możliwe jest finansowanie pielgrzymek, a także czasopism, spośród których na szczególną uwagę zasługuje darmowy dwumiesięcznik Przymierze z Maryją. Inne czasopisma publikowane dzięki Instytutowi to na przykład Polonia Christiana, a także internetowy portal PCH24.pl, na którym zawsze można znaleźć rzetelne informacje z kraju oraz całego świata.

Dodaj komentarz